Wady budowlane

Wady budowlane są najczęstszymi powodami sporządzania raportów przez firmę Cieplobadacz.pl. W  rozumieniu art. 647 i art. 656 § 1 k.c. rękojmia usługi budowlano-remontowej wynosi 5 lat. Dokładamy wszelkich starań aby problemy naszych klientów zostały rozwiązane. Współpracujemy z prawnikami, tworzymy raporty dla rzeczoznawców, pomagamy na drodze sądowej.

Rys. 1. Niedbałe położenie docieplenia sufitu przyczynia się do zwiększenia kosztów ogrzewania. Najniższa odnotowana temperatura wynosi 17,6°C, przy temperaturze w pomieszczeniu 23°C.

Rys. 2. Podczas badań termowizyjnych zaobserwowano niepoprawny montaż płytek ceramicznych w łazience. Ciemniejsze obszary w środkowej części płytki świadczą o nierównomiernym rozłożeniu kleju montażowego. W konsekwencji płytki po niedługim czasie mogą odpaść od ściany.

Rys. 3. Poddasze zaizolowano pianą PUR. Ciemniejsze obszary świadczą o niedbałym dozowaniu czynnika izolacyjnego, co w konsekwencji przekłada się na olbrzymi ubytek ciepła i negatywny bilans energetyczny nieruchomości.

Rys. 4. Obszary o niższej temperaturze zlokalizowane w szafce kuchennej może być przyczyną porastania pleśnią i grzybem naczyń codziennego użytku. Przyczyną zaistniałej nieciągłości jest niedbałe położenie styropianu w narożu na elewacji zewnętrznej.

Rys. 5. Widoczny mostek termiczny na skosie na poddaszu mieszkalnym. Przyczyna: obsunięcie wełny mineralnej.

Rys. 6. Badania termowizyjne wentylacji umożliwiają sprawdzenie poprawności sytemu wymiany powietrza. Na przedstawionym zdjęciu zaobserwować można, że chłodne powietrze dostaje się do wnętrza części mieszkalnej. Powinno być odwrotnie – powietrze z pomieszczenia powinno się z niego wydostawać poprzez ciągi wentylacyjne.

Rys. 7. Podczas badań termowizyjnych zaobserwowano znaczny ubytek ciepła poprzez fundamenty domu. Nieciągłość w izolacji pionowej może być przyczyną powstawania zawilgoceń w podpiwniczeniu.

Zauważyłeś wady w swojej nieruchomości? Pisz, dzwoń.